انواع یقه پیراهن های مردانه کدامند؟ پوشاک ایده آل استایل
انواع یقه پیراهن های مردانه کدامند؟

برای انتخاب یک پیراهن مردانه مناسب باید به جزئیات پیراهن هم بسیار دقت نمائید. چرا که این جزئیات هر کدام برای موقعیت خاصی مناسب می باشد. و با شناخت این جزئیات میتوانید مناسب ترین پیراهن را برای موقعیت دلخواه خود انتخاب کنید.

یقه پیراهن یکی از این جزئیاتی است که برای هر موقعیت کاملا متفاوت می باشد.

یقه ی مناسب هم در حالت باز،  هم بسته باید راحت باشد. و طبق قانون طلایی فیت لباس مردانه، شما باید بتوانید هنگامی که دکمه ی یقه پیراهن خود را بسته اید، دو انگشت بین یقه و گردن قرار دهید.

یقه کلاسیک

یقه کلاسیک پوشاک ایده آل استایل

یقه ای است که استفاده چندگانه برای مناسبت های متفاوت دارد، برای سرکار با کروات و برای مراسم عصرانه بدون کروات مناسب است.

 

یقه ی پهن

یقه ی پهن پوشاک ایده آل استایل

یقه ی کلاسیک بریتانیایی که به طور واضحی رسمی است. معمولا با کروات گره زده ( لزومی به گره پهن نیست) و کت و شلوار پوشیده می شود.

 

یقه ی دکمه دار

یقه ی دکمه دار پوشاک ایده آل استایل

این مدل یقه از لباس فرم مدارس راهنمایی قدیمی سرچشمه گرفته شده است. این دسته از یقه پیراهن ها را میتوانید با یک کروات و یا حتی برای راحتی بیشتر بدون آن بپوشید.

 

یقه باریک

یقه باریک پوشاک ایده آل استایل

یقه های کاری و بیزنسی که دو کاربرد دارند. یکی اینکه یقه دور گردن صاف بایستد و دیگری اینکه کروات شما را بالا نگه می دارد تا خیلی به چشم بیاید.

 

یقه ی لبه بلند

یقه ی لبه بلند پوشاک ایده آل استایل

یقه های بلند اثر فوق العاده ای دارند. کروات برای این یقه اختیاری است و یک یا دو دکمه پیرهن را می توانید باز بگذارید.

 

نکته راهنما

یقه پیراهن باید با صورت شما همخوانی داشته باشد. یقه های پهن برای صورت های کشیده و دراز مناسب اند. و یقه های کوچک و تیز برای صورت های گرد مناسب هستند. و البته یقه ی خیلی تنگ برای هیچ کس مناسب نیست.

انواع یقه پیراهن های مردانه کدامند؟ پوشاک ایده آل استایل