معرفی چند روش تا زدن آستین پیراهن مردانه
معرفی چند روش تا زدن آستین پیراهن مردانه

در بسیاری از مواقع تا کردن آستین پیراهن مردانه جلوه زیبایی به استایل افراد می دهد.
بعضی از افراد در مواقعی که احساس می کنند که گرمای زیادی به انها بازتاب می شود تمایل  به تا زدن آستین های پیراهن خود دارند و بعضی ها هم برای انجام کارهایی به ناچار آستین پیراهن خود را تا می کنند تا بلندی آستین مانع حرکت دستان آنها نشود یا به آستین آسیب وارد نگردد و دچار ساییدگی و فرسودگی نشود.
به طور کلی اگر قصد خنک شدن دارید بهتر می باشد که تی آستین زیر آرنج با شد و اگر قصد انجام کاری دارید توصیه می شود تا بالای آرنج قرار بگیرد.اما توجه به  این نکته ضروری است که تا زدن دارای روش های مختلفی می باشد که یادگیری آن ها چندان دشوار نیست در این مقاله به بررسی انواع روش های تا زدن آستین پیراهن می پردازیم.

  • روش تا زدن مستر

شیک ترین و محبوب ترین روش تازدن می باشد. ظاهری جذاب و مرتب خلق می کند. مانع حرکات دست نمی شود. به نسبت روش های دیگر رسمی تر است و افراد شیک پوش از آن استفاده می‌کنند زمانی که قصد باز کردن تا آستین را دارید این کار به راحتی انجام می شود.معرفی چند روش تا زدن آستین پیراهن مردانه به این صورت است که:

۱.به اندازه دو برابر پهنای سرآستین یک تا بزنید.

۲.آستین را صاف و مرتب کنید.

۳.یک بار دیگر از قسمت پایین یک تا بزنید تا دکمه سرآستین را بپوشاند و فقط قسمت باریکی از لبه بالایی سرآستین دیده شود.

 

  • روش تا زدن آلفا

ساده ترین روش تازدن آستین تای آلفا می باشد.برای استایل های کژوال و غیر رسمی بسیار مناسب است.برای افرادی که بازوهای باریکی دارند انتخاب مناسبی است.به راحتی باز می شود.به طور معمول در طول روز ممکن است چندین بار این نوع تا باز شود.مراحل تازدن به این صورت است که:

۱.به اندازه پهنای سرآستین یک تا بزنید.

۲.تای قبلی را یک بار دیگر تکرار کنید.

۳.در این روش نیازی به صاف کردن تای آستین ها نیست.

 

  • روش تازدن پایه

تازدن پایه می تواند کمی وقت گیر باشد. حرکت آزادانه دست شما را کمی محدود می کند و باز کردن آن هم کمی زمان بر می باشد.برای مواقعی مناسب است که آستین پیراهن از بازو ها گسترده تر باشد.مراحل تازدن به این صورت است که:

۱.از قسمت سرآستین یک تا به اندازه پهنای سرآستین بزنید.

۲.مرحله اول را تکرار کنید. تازمانی که آخرین تا زیر آرنج یا روی آن قرار گیرد.

۳.آستین ها را صاف و مرتب کنید.

 

 

  • روش تازدن بالا 

مناسب ترین روش برای استایل های غیررسمی می باشد.ظاهری زیبا و شیک ایجاد می کند و برای افرادی که بازوهای بزرگ و ورزشی دارند و علاقمند به خالکوبی هستند انتخاب خوبی است. مراحل تازدن به این صورت است که:

۱.آستین را به اندازه پهنای سراُستین تا بزنید.

۲.بار دیگر تای مرحله قبل را حدود سه بار تکرار کنید.تا تای آستین روی آرنج قرار بگیرد.

۳.یک بار دیگر به همان اندازه قبل آستین را تازده تا بالای آرنج قرار بگیرد.

 

  • روش تازدن گارتر

این روش مناسب ترین تا برای افرادی است که قصد انجام کارهایی همچون شستن ظروف را دارند مانند پیش خدمت های رستوران.این روش برای چند دهه ناپدید شد تا زمانی که دیوید بکهام از آن استفاده کرد مردم با دیدن ظاهر آراسته او به این تا علاقمند شدند.مراحل تازدن به این صورت است که:

۱.قسمت بالایی آستین خود را با استفاده از یک نوار فلزی یا پارچه ای ببندید.

۲.آستین پیراهن را تا چند سانتی متر به سمت بالا بکشید تا لبه های آن روی نوار پیراهن قرار بگیرد و آن را بپوشاند.